APARTMÁNY

Sv. RAFAEL

Stylové ubytování v pokojích a apartmánech ve zrekonstruované budově s bohatou historií. Budova se nachází nad náměstím Svobody, v klidné části Vimperka s výhledem na dominantu našeho města, kterou je Vimperský zámek.

Budova byla postavena v roce 1926 – jak jinak než firmou J. Steinbrener – u cesty zvané tehdy Brantlhofweg (tj. cesty vedoucí ke statku Brantlhof, dnešní Brantlova ulice). Dostala jméno St. Rafael a číslo popisné 244. Jednalo se zotavovnu a exerciční dům pro zaměstnance firmy, do nějž byly povolány Milosrdné sestry sv. Karla Borejského.

On-line REZERVACE

Rezervujte si pobyt v našich krásných apartmánech

Apartmány Sv. Rafael

O budově

Budova byla postavena v roce 1926 – jak jinak než firmou J. Steinbrener – u cesty zvané tehdy Brantlhofweg (tj. cesty vedoucí ke statku Brantlhof, dnešní Brantlova ulice). Dostala jméno St. Rafael a číslo popisné 244. Jednalo se zotavovnu a exerciční dům pro zaměstnance firmy, do nějž byly povolány Milosrdné sestry sv. Karla Borejského. Dobová reklama z poloviny 30. let 20. století uváděla: „750 METRŮ NAD MOŘEM. Hlavní fronta obrácena k jihu. Docela prosto silničního prachu. Les v bezprostřední blízkosti. Hodí se výborně k zotavení tělesnému i duševnímu.“ Zotavovna byla provozována až do roku 1938, kdy se jí zmocnila NSDAP, přestavěna ji a v budově si vytvořila školicí středisko pro své potřeby. V roce 1947 se z ní stal domov mládeže pro Obchodní akademii ve městě. Později přešla pod správu Střední školy Vimperk, jako domov mládeže a jídelna a nyní je zde provozována školní restaurace Svatý Rafael a ubytování ve stylových apartmánech a pokojích. V přízemí budovy se nachází školní restaurace Svatý Rafael, která je v průběhu roku v provozu.
  • Zde je možné zajistit obědy, nebo připravit jídlo do menu boxů
  • Zde je možné zajistit i snídaně (od 9 osob)
V zahradě areálu je možnost připravit táborový oheň (za daných bezpečnostních podmínek a daného poplatku za dřevo)

Facebook Školní restaurace Svatý Rafael